Kas ir GEOCACHING?

Geocaching ir uz GPS (Globālās Pozicionēšanas Sistēmu) balstīta dārgumu meklēšanas spēle, ko spēlē piedzīvojumus meklējoši cilvēki visā pasaulē. Galvenā ideja šai spēlei ir apslēptu kastīšu (slēpņu) meklēšana brīvā dabā ar GPS ierīces palīdzību.

Geocaching_Logo

Sīkāk par šo lasi zemāk…

Internetā ir lapa, kurā Tu vari atrast šo slēpņu aprakstus un ģeogrāfiskās koordinātes. Šīs koordinātes Tu ieraksti savā GPS uztvērējā un dodies meklēt.
Slēpnī, kas parasti ir lielāka vai mazāka kārbiņa, Tu atradīsi žurnālu (logbook) un dažādus nieciņus. Tev ir jāpierakstās žurnālā, ka Tu esi slēpni atradis, ja vēlies, vari tajā kaut ko ielikt un arī izņemt kādu no atrastajiem dārgumiem, pēc tam slēpnis ir jānovieto atpakaļ slēptuvē, tieši tā kā Tu to atradi.
Kad esi atgriezies mājās no slēpņošanas, Tev ir atkal jāatver internetā slēpņa apraksts un jāpieraksta, ka esi to atradis, vari arī pierakstīt kā gāja meklēšanā un pievienot bildes no meklēšanas pasākuma.
Lai gūtu priekšstatu par slēpņu daudzumu, piemēram, Rīgā, skaties bildi. (visas ikoniņas uz kartes ir slēpņi)

caches

Slēpņu ir tiešām daudz un tie ir visā pasaulē, taču, pirms doties slēpņot, noteikti ir jāizlasa, kā to pareizi darīt tā, lai nenodarītu kaitējumu apkārtējai videi, slēpnim un sev. Kad esi guvis pietiekamas iemaņas meklēšanā un sapratis ar ko atšķiras labs slēpnis no slikta, vari noslēpt arī savu, publicēt to internetā un sekot līdzi, kā citi to meklē.

Konteiners

Tipisks geocache konteiners un žurnāls

Noderīgas saites, ko izlasīt pirms meklēšanas:

Norādījumi slēpņu meklēšanai iekš geocaching.com

Latviešu slēpņotāju forums (geoforums.lv)

Kā jau redzēji augstākminētajā saitē, mums, latviešu slēpņotājiem, ir arī savs forums, kur Tu vari uzdot sev interesējošos jautājumus, palasīt par lietām, kas jāzina ikvienam slēpņotājam, organizēt un piedalīties kopējās geocaching tūrēs un pasākumos.

Es ar geocaching nodarbojos kādu pusotru gadu un esmu atradis visdažādākos slēpņus Latvijā un dažus arī Lielbritānijā. Tie katrs ir ar savu grūtības pakāpi sākot no mazām kastītēm viegli pieejamās vietās līdz pat kastēm mežos, pamestās ēkās, izpostītās PSRS kara bāzēs, ir arī tādi, pie kuriem var nokļūt tikai ar speciālu, piemēram, alpīnisma aprīkojumu un arī tādi, kas ir publiskās vietās un ir jāpiesargās no apkārt staigājošiem, ziņkārīgiem cilvēkiem vai pat teritoriju apsargiem. Ir arī tādi slēpņi, kuriem nav dotas koordinātes, Tev tās ir jāiegūst, piemēram, atrisinot mīklu (Morzes kods, sudoku u.c.) Par grūtības pakāpi, nepieciešamo inventāru un piesardzības pasākumiem var izlasīt slēpņu aprakstos.

Pat ja es tāpat vien braucu ārā no pilsētas, es šad tad apskatos, vai man pa ceļam nav kāds slēpnis, jo šādi ir atklāta ne viena vien vieta par kuras eksistenci es pat nenojautu. Esmu arī noslēpis divus slēpņus, no kuriem viens ir izpostītajā Slokas Celulozes rūpnīcā (slēpņa apraksts), otrs pagaidām nav publicēts, bet tas ir noslēpts pašā Rīgas centrā.

Tā, ka, ja Tev patīk izbraucieni, piedzīvojumi brīvā dabā, šis ir tiešām lielisks iemesls lai dotos ārā no mājām un atrastu kādu labu, līdz šim nezināmu vietu kur atpūsties, vietu ar skaistu skatu, interesantu apskates objektu par kuru iepriekš nezināji, piemiņas vietu, iemācīties kaut ko par Latvijas vēsturi. Viss, kas ir vajadzīgs, ir internets, GPS ierīce (mūsdienās tādas pat mobilajos telefonos iebūvē un, galu galā, Tev noteikti ir draugs, kuram kas tāds ir), laba kompānija un, pats galvenais, izpratne par to, ko grasies darīt, tātad ir jāizlasa noteikumi.

Būs gan jāapbēdina tie ļaudis, kuri domā, ka šādi var nopelnīt naudu. NEVAR! Ar šo naudu nepelna, viss ko Tu nopelnīsi ir piedzīvojums brīvā dabā ar draugiem vai vienatnē, veselīga pastaiga, svaigs gaiss, adrenalīns un patīkams nogurums atnākot mājās, dzerot tēju (vai kas nu kuram tuvāks) un atceroties, kur Tu šodien esi bijis…

Veiksmi meklēšanā! 🙂

P.s. Šeit vari lasīt par manām geocaching aktivitātēm.
…ar jautājumiem par šo nodarbi vari griezties šeit vai jautāt man tepat.

Advertisements

About Jeegers

V.I.P.
Šis ieraksts tika publicēts Geocaching ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s