Ko par Tevi pastāsta Tavs rokraksts?

Šodien tā mazliet aizskatījos uz tekstu “Par interesantāko manā un Tavā pasaulē” šīs lapas augšējā daļā un sāku domāt par to, ka tekstiņa beigas it kā ceļas uz augšu un vajadzētu to pielabot vai uzrakstīt par jaunu. Taču tad es nolēmu pagooglēt, varbūt tam ir kāds skaidrojums. It kā biju dzirdējis, ka tas ir saistīts ar optimismu vai kā tamlīdzīgi.

Izrādās, ir vesela zinātne – grafoloģija – kas pēta rokrakstu. Lai gan dažādos avotos informācija par cilvēka personības atspoguļojumu rokrakstā ir pretrunīga, kaut kāds kopsaucējs tomēr ir. Eksperti parasti apskata ļoti daudz (esot ap 300) rokraksta iezīmes, bet, protams, testēt un aprakstīt šo visu būtu šausmīgi gari. Tāpēc interesantajā daļā apskatīsim, ko nozīmē dažāds burtu slīpums, burtu lielums un rindiņas virzīšanās uz augšu/leju.

No dažādiem avotiem izrakstīti skaidrojumi:

1. Slīpums

a) Pa labi – neliels slīpums pa labi nozīmē, ka cilvēks labprāt sadarbojas ar citiem, ir atsaucīgs.

b) Taisns – stingri stāv uz zemes, parasti neskrien līdzi modes tendencēm, ir savs viedoklis, kuru prot aizstāvēt, uz šādiem cilvēkiem var paļauties

c) Pa kreisi – atturīgs, notiek iekšēja cīņa pret kādiem notikumiem, bailes no gaidāmā

2. Lielums

a) Liels – pārliecināts par sevi, spēcīga personība, piemīt egoisms, nelabprāt atzīst savas kļūdas, enerģisks, darbīgs, ļoti sabiedrisks, bet neizvēlīgs cilvēks. Tāds cilvēks ir gudrs, bet savas labestības, atsaucības, devības, dažreiz – bezbēdības dēļ pret cilvēkiem, tam trūkst viltības.

b) Mazs – kautrīgs, nelabprāt uzstājas publikas priekšā, ar noslieci uz pārspīlētu precizitāti, aukstasinīgs, savaldīgs un bieži – noslēgts cilvēks. Tomēr, šāds cilvēks esot brīnišķīgs, smalks un gudrs sarunbiedrs, apveltīts ar humora izjūtu un pašironiju. Ekstremālās situācijās tāds cilvēks kļūst par stingru, autoritāru līderi.

3. Rindiņas iešana uz augšu/leju

a) Rindiņa beigās ceļas uz augšu – godkārīgs un izlēmīgs cilvēks.  Savu mērķi tāds cilvēks panāk, neaizmirstot par godu un pienākumu.

b) Rindiņa beigās virzās uz leju – iniciatīvas neesamība, apātija, pesimisms.

Šis tekstiņš diezgan labi atspoguļo manu rokrakstu, es to rakstīju uz baltas lapas stūra, pēc tam fotografēju, un tam piemīt: 1. b, 2. b un 3. a

Bieži gan rokraksts ir savādāks, atkarībā no tā vai steidzos, vai sēžu/stāvu kājās, taču, kad papētīju sevis rakstīto dažādās vietās, rokraksts galvenokārt ir taisns, diezgan smalks un dažviet rindiņas beigās ceļas uz augšu. Lai arī ir daži punkti, ko par sevi pateikt nevaru, šie apgalvojumi caurmērā ir man atbilstoši.

  • Kā Tu raksti? Vai raksturojums atbilst?
Advertisements

About Jeegers

V.I.P.
Šis ieraksts tika publicēts Tāpat vien ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Ko par Tevi pastāsta Tavs rokraksts?

  1. Evita saka:

    Nu man sliipums pat mainaas, vieniigaa ieziime, ko waru saskatiit, ka mani burti ir diezgan lieli…taatad esmu egoiste!!! 🙂

  2. madara saka:

    Es rakstu katru reizi savādāk…. Man ir gan taisni burti un maziņi… Tad lieli un taisni.. Tad parasti uz priekšu gan atpakaļ, šauri gan plati.. Tāds ir mans rokrasts…

  3. Man rokraksta nav – rakstu ar klavu 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s