Pirmās bildes no ZENIT-E

Nu tā… Pirmā filmiņa ar Zenitu izfotografēta. Uz katras bildes var uzspiest un apskatīt tuvāk Picasa tīmekļa albūmos.

Secinājumi:

* Bija interesanti. Tas bija vesels process. Piemēram, iekštelpās es par eksponometru izmantoju digitālo fočuku, jo Zenita iebūvētais neko tāpat nerādīja. Arī pie slēdža ātruma / diafragmas regulēšanas katru reizi pagāja diezgan daudz laika stāvot un rēķinot, kā labāk. Nav jau tā kā ar digitālo manuālā režīmā – nofotografē testa bildi un uzreiz apskaties, kas nepatīk, nomaini. Arī bilžu gaidīšana ir tāda… savāda. Visu laiku prātu nepamet domas par to, kas nu būs sanācis, kur būšu nolažojis, cik laiks vēl palicis līdz saņemšanai.

* Bildē nokļūst vairāk, nekā redzams skatu meklētājā.

* Spogulis ir nedaudz šķībs – mazliet uz augšu un pa kreisi. Tāpēc sanāca cropot gandrīz visas bildes (tās, kurās ir skaidras horizontālās/vertikālās līnijas)

* Pāris bildēs vienā malā tumša svītra. Domāju, ka tas varētu būt slēdža dēļ, vienkārši pie lielākiem ātrumiem nestrādā kā vajag. Vecs tomēr.

* Es visu laiku aizmirstu par to, ka pēc fokusēšanas jāpiever diafragma. Piemēram, bilde ar šķiltavām bija domāta ar nedaudz lielāku asuma dziļumu, tā, lai viss teksts asumā.

* Izbrīnīja bilžu graudainība. Būs kāda jāizdrukā, jāapskatās, varbūt tā vienkārši ir skanera vaina. Nav tā, ka nepatīk, bet man liekas, ka filmai (Ilford XP2 400) tomēr nevajadzēja būt tādiem graudiem.

* Volna-9 ir varen’ foršs Macro objektīvs.

* Āķis ir lūpā… 🙂 Tagad jāpamēģina ar krāsainu filmu, kaut kādu 200nieci. Vienīgi, ziema nav pārāk krāsains gadalaiks.

Priecāšos par kādu komentāru kaut vai uz PM – kura bilde patīk, kura riebjas, varbūt kādi ieteikumi uttutjp. 😉

Advertisements

About Jeegers

V.I.P.
Šis ieraksts tika publicēts Foto ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

19 Responses to Pirmās bildes no ZENIT-E

 1. Agnese saka:

  neslikti! jā…

  man vislabāk patīk Ilzes un Naura bildes. nezinu kāpēc – there is something

 2. teecis saka:

  nu 200nieces neiesaku. ne šis ne tas. vai nu 100 vai 400.
  no 400 var pamēģināt kodak portru, ja budžets ierobežots, tad nav ne vainas arī parastajām fujifiilm 400niecēm

  • Jeegers saka:

   Par 200 domāju, lai bildētu laukā ar plašāku diafragmu. Tagad griezu ciet līdz 11 un tā.. Un slēdža ātrums Zenitam max. 1/500, tā ka 400niece var būt par lielu. Nez… vēl padomāšu, paskatīšos ko un pa cik var dabūt. Šis ILFORDs maksāja tikai kādus 50 sant. dārgāk nekā lētās B&W filmas, tā ka varbūt nav īstā vieta, kur taupīt $$$. 🙂

 3. Grosis saka:

  Bildes ideālas…
  Vislabāk patīk tas ielas skats… Ja nebūtu moderna mašīna tuvplānā, tad teiktu ka tie kādi 60 – 70 gadi… 🙂

 4. Kristaps B. saka:

  Grauds ir filmas (tikai kādas? to nepiemini). Skenera vaina tur nevar būt – tik skaistu analogo paskatu skeneri nedod 🙂

  Un iesaku mēģināt Kodak Ektar 100. Skaisti toņi, švaks grauds un C-41 process, attīsti kur gribi. Tikai varbūt pagaidi pavasara gaismu, ja bail, ka tas viens EV solis no 200nieces ir par daudz.

  Vislabāk patīk 7tā bilde ar ielu. Dūmaka gaisā un sniedziņš dot baigi foršo B&W toņu spēli.

 5. Jokerz saka:

  O! Arvien vairāk cilvēku sāk ar Lomotehniku fotogrāfēt. Prieks. Zenit-E ir mans mīļākais fotoaparāts. Bildes tieši manā gaumē! Super! Nenolaid rokas, Gaidīšu vēl bildes 🙂

 6. N.R. saka:

  Grauds var būt izteiktāks arī pateicoties konkrētiem attīstītājiem (ķīmijas vaina) kā arī laikiem.

  Zenit ir kaka, šis te jaukums ir tik pat vecs, bet daudz uzticamāks, un patīkamāk lietojams: http://www.flickr.com/photos/7960798@N07/2993255989/sizes/l/

  Var nopirkt zem 100ls praktiski nelietotu.

 7. N.R. saka:

  Lomotehniku? Jokerz, tu tiešām zini kas ir Lomo?

 8. murmulis saka:

  čau, gribēju pateikt ka bildes ir foršas, ar portretiem gan vēl nedaudz vajag piestrādāt 🙂 Ilford kā filma, vispār visas melnbaltas ilford filmas, dod nenormāli skaistu melno toni un pelēkās pārejas.
  A graudainumu taisa zenīts, nu protams tas ir atkarigs no filmas, bet zenīts piedod tādu savējo 🙂 un ja esi bildējis ar zenītu tad tās bildes nevar sajaukt. Un īsti tas viss aizķer tad kad pats sēdi vannasistabā, tumsa un gaidi. utt. nu tu saprati 🙂

  p.s.
  Kur tirgo ilfordus pa 50 sant??

  • Jeegers saka:

   *Nevis pa 50 sant., bet par ~50sant dārgāk nekā citas, lētākās BW filmas. Nopirku par 3,45Ls, ja pareizi atceros. Kā aparāts var taisīt graudus? 😀 Tur taču tikai objektīvs, filma un pa vidu – slēdzis.
   *Portreti = tusiņbildes, nekas no šī nav uzskatāms par “lielo mākslu”, tas vairāk testa pēc 🙂
   *Kad biju jauns ( 🙂 ), esmu sēdējis kopā ar tēti paštaisītā darkroomā un sarkanā gaismā projecējis un attīstījis bildes. Tagad jau būtu baigi jāsaslimst, lai to darītu un jābūt dikti bagātam, lai sapirktu ķīmiju, projektoru, releju… Drīzāk nākošais ieguldījums būs dSLR.

   • murmulis saka:

    Nu neprasi man ka tas sanāk 😀 bet ar zenītu no savas pieredzes sanāk graudaināks attēls nekā ar manu canon, lai gan izmanto vienādas filmas. iespējams tie ir vecie krievu objektīvi, kas taisa graudainas bildes

 9. murmulis saka:

  ā un jā zenīts nav kaka, bet gan traktors 😀 itkā viss strādā un notiek bet citkārt nepilnigi un nekvalitatīvi. Tik un tā brauc ar traktoru nevis auto. Nu var teikt arī kaka 😀 itseviški kad saplēš filmiņas.

  Es pats bildēju ar Canon veco manuāli saucas AE-1

 10. Jeegers saka:

  Nevaru nekur latviski vai angliski atrast pamācību, kā pieregulēt spoguli. 😦 Saprotu tik vien, ka vajag filmiņas vietā uzlikt pienstikla gabalu, lai bilde projecētos uz tā. Un tālāk?

 11. Maris saka:

  Vēlies pamēģināt Svema 64? Termiņš beidzies 1993 gadā. Pat kaut kas sanāk 🙂

  • Jeegers saka:

   Manam Zenītam kaut kur pēkšņi uzradies frontfocus. Pēdējā un daļa no priekšpēdējās filmas līdz ar to sabojāta, visas bildes, kuras ar mazāku asuma dziļumu, nav fokusā. Paldies par piedāvājumu, Svema būtu ekskluzīva manta, bet bail sabojāt. Droši vien kaut kad būs jāsaņemas, jāaiznes pie kāda entuziasta pieregulēt spoguli (droši vien tas izregulējies, jo gadiem nav kustināts, tagad pēkšņi slodze, citu iemeslu nevaru iedomāties), ar platu diafragmu nav vērts fočēt.

 12. yoyo saka:

  dīvaini, ka manam zenit-e viss ir miglains, kad uzliek attālumu līdz begalībai, tā visiem ir?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s