Ugunskristības izturētas

Esmu atgriezies Rīgā no festivāla “Saldus Saule” ar patīkamām emocijām un ar ļoti nepatīkamu miega badu. Pagulētas ir divas stundas, kāds brīdis mašīnā ceļā uz Rīgu, bet kopumā darbiņš padarīts ir labs, prieks par to. Aprakstīšu divās daļās kas un kā notika. Otrā daļa ir šeit. Vēlāk jābūt arī video no koncerta.

Negulēta nakts

Naktī pirms koncerta aizsēdējos pie datora, lasot dažādu tjūnerpedāļu (nezinātājiem – tāda kastīte, kurai ar kāju piespied pogu un tā parāda, vai tavs instruments ir noskaņots) atsauksmes, jo biju saņēmis algu un nolēmis sev tādu iegādāties. Neizgulējos, protams, toties labu mantu nākošajā dienā nopirku. Vēl joprojām nesaprotu, kāpēc nesaņēmos agrāk, jo aparātiņš ir ļoti ērts un noderīgs.

Ceļš, ezers un karsts alus

No rīta ar manu jauno grupu uztaisījām pēdējo mēģinājumu, sakrāmējām mašīnās mantas un startējām. Pirms braukšanas ārā no Rīgas, nopirku augstāk minēto pedāli un vēl izskraidījos pa mūzikas veikaliem maza vadiņa meklējumos. Pa ceļam piebraucām pie Zebrus ezera nopeldēties, jo karstums bija nenormāls, padzērāmies arī alu, kurš bija paspējis labi sakarst. Pie ezera, protams, nepiebraucām pa taisnāko ceļu. Izmaldījāmies pa graņķirovku labirintiem, pajautājām ceļu kādam ļoti lēni domājošam un runājošam vietējam, izklausījās apmēram tā: “Kāds pusotrs kilometrs.. (pauze) Tur būs ceļš pa kreisi.. (pauze) Pirmais nē, otrais.. (pauze) Svaigi nogreiderēts.. (pauze) Tad vēl pa kreisi……” Svaigi nogreiderētais ceļš izskatījās labots pirms kādiem dažiem gadiem, bet laikam jau tur tas skaitās svaigi. Ezers, savukārt, bija labs. Puslīdz sakopta pludmale, volejbola tīkls, šūpoles, viss kā jau pienākas tādai publiskai atpūtas vietai.

Mākslinieki ir ieradušies

Iebraucām stāvvietā pie estrādes, mūs tur sagaidīja… neviens. Pašiem vajag aproces, mašīnai – caurlaidi, bet cilvēki, kas to organizē pa telefonu atbild, ka pie mums kāds nāk. Vairākas reizes. Tā kā neviens neatnāca, grupas soliste Guna divreiz gāja pati skatīties un prasīt, kā lai mēs tiekam iekšā. Nogarlaikojāmies, bet otrajā reizē visu vajadzīgo dabūjām, ballīte varēja sākties.

Gaidīšana

Tas vienmēr ir tāds mazliet nervus kutinošs process. Tu staigā gar skatuvi, skaties kā spēlē citi, kāda aparatūra uz skatuves, pār plecu pavēro, kā strādā skaņu vecis, kā un ko filmē filmētāji. Tagad jau varu atzīties, ka piedzīvoju nelielu lampu drudzi, kaut arī ļoti centos to neizrādīt. Nemitīgi galvā tās domas, cik sen es neesmu bijis uz skatuves, kas tajā tur dziesmā bija jāspēlē pēc otrā piedziedājuma, vai mans jaunais pedālis pēkšņi nesadarīs brīnumus (koncerts bija pirmā reize, kad vispār to pieslēdzu pie citas aparatūras), cik jaunas/vecas kronas (9V baterijas) ir manos visos skatuves gadžetos, vai tas mazais traipiņš uz mana krekla nebūs redzams kamerās… Lampinieks vieglā formā, vārdsakot. Pareizi man ģitārists Jānis pateica – lai vienkārši eju prom no skatuves, jo pie tās es mieru nesaglabāšu. Vienkārši aizgāju, apsēdos pie mašīnas, paņēmu rokās savu instrumentu un klusi spēlēju, meditēju. No skatuves ar vētrainām ovācijām nokāpa Ainars Virga, mums jāspēlē nākošajiem, rindiņā pie skatuves jau bija sastājušās dāmas, kuras vēlējās ar Virgas kungu nofotografēties un vēl aizrādīja man, lai nelienot garām rindai, līdz pamanīja tādu sīkumu, ka esmu apkrāvies ar ģitārām un vadiem un dodos uz skatuvi, nevis fotografēties. Jā… Lielais fans laužas pie sava elka

Lielais brīdis un punkrock grupa Enduring Memories – lasi šeit! 🙂Advertisements

About Jeegers

V.I.P.
Šis ieraksts tika publicēts Mūzika ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Ugunskristības izturētas

  1. Atpakaļ ziņojums: Ugunskristības izturētas – 2. daļa « Viestura emuārs

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s