Ugunskristības izturētas – 2. daļa

Šis ir turpinājums iepriekšējam rakstam par manas jaunās grupas koncertu Saldus Saulē. Vispirms ir vēlams izlasīt to.

Lielais brīdis un punkrock grupa Enduring Memories

Uzkāpjam uz skatuves, M. Beitiņš, ieraudzījis ģitārista Jāņa jauno frizūru – grebeni, kas, starp citu, ir tapusi gandrīz vai kļūdas pēc – piesaka mūs kā punkrock grupu un vēl piebilst: „Būs smagi”. Ar punk mums nav nekāda sakara, ir dažas smagākas dziesmas, bet no punk tur ir ļoti tālu. Labi, pasmējāmies un aizmirsām.

Acis ciet un bliežam

Patīkams atvieglojums nerviem man bija tūlīt pēc pirmajām notīm, kad izdzirdēju, ka uz skatuves esošais Ampeg basa kabinets skan labi. Arī pārējos dzirdēju ne mazāk, ne vairāk kā vajadzēja. Godīgi sakot, no koncerta pats gandrīz neko neredzēju, jo manas acis bija ciet, vienkārši spēlēju un baudīju mūziku. Spēle bija super. Nezinu, kā skatuves priekšā, bet uz skatuves skaņa un atmosfēra bija ideāla. No pieredzes atceros tikai vienu koncertu, kur uz skatuves mani ir pārņēmusi tik patīkama sajūta. Tas bija manas toreizējās grupas Greenfield četru gadu jubilejas koncerts klubā Fontaine Palace. Vienīgais, par ko šoreiz piedomāju, bija tas, ka viss jānospēlē iespējami precīzi (basa partijas esmu sataisījis ne no tām tehniski vienkāršākajām), jo notiek filmēšana un ieraksts, tāpēc neatļāvos purināt matus, arī vietas uz skatuves nebija tik daudz, lai dikti lēkātu un ārdītos. Savu programmu nospēlējām, paklanījāmies, kā pienākas, un mūs pat izsauca uz atkārtošanu. Varbūt mazliet negaidīti, jo nebijām pat vienojušies, ko spēlēsim, ja tā notiks. Man, iespējams, būtu gribējies atkārtot kādu citu dziesmu. Bet kopumā viss bija labi, man pilnīgi noteikti patika.

Afterparty

Pēc koncerta mums bija neliela intervija Latvijas Mūzikas kanālam. Aptuvenos jautājumus pirms tās pateica, bet es tāpat ceru, ka interviju apgraizīs. Skolā, kad ir kaut kas jāprezentē, mani vienmēr aizsūta un ar lielāko prieku to arī daru, bet kameras priekšā laikam neesmu nekāds orators, vēl ņemot vērā, ka Enduring Memories esmu jauniņais un vēl neesmu gatavs grupas vārdā par kaut ko spriest. Pēc intervijas salikām mantas mašīnās un atlikušo vakaru pavadījām ar nelielām svinībām un gudrām sarunām par lielo mākslu.

Kas tālāk?

Tālāk ir jāgaida koncerta video. Kad būs, noteikti kaut kur ielikšu linku vai pašu video. Drīzumā mums būs tāda neliela grupas sapulce, izrunāsim dažādus tehniskus jautājumus un tad es varēšu ziņot par tālākajiem plāniem. Gan jau vasarā būs vēl kādi koncerti, būs arī ieraksti, bet par to vēlāk. Tagad baudam silto laiku, cik nu to var izbaudīt, un gaidām video.

Advertisements

About Jeegers

V.I.P.
Šis ieraksts tika publicēts Mūzika ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Ugunskristības izturētas – 2. daļa

  1. Atpakaļ ziņojums: Ugunskristības izturētas « Viestura emuārs

  2. Agnese saka:

    gaidu EM Liepājā 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s