Blogam gads un pēdējais ieraksts šeit.

Gandrīz vai palaidu garām, ka manam blogam ir apritējis vesels gads. Laiks pārmaiņām.  Šis raksts būs par to, ko esmu iemācījies pa šo laiku, arī nedaudz paškritikas un īss ieskats nākotnē.

Kopš pirmo reizi iemēgināju roku blogošanā, šeit ir tapuši 67 raksti (+ vēl daži, kas netika publicēti), kas, salīdzinot ar nopietniem entuziastiem, ir visai pieticīgi. Sākumā nezināju par ko rakstīt, tāpēc rakstīju par viskautko, mācījos izteikties publiskā telpā. Šķirstot vecos pierakstus, novēroju, ka blogs ar laiku ir kļuvis daudz personiskāks, dienasgrāmat-veidīgāks, globālām lietām jaunākajos rakstos pieskaros arvien mazāk. Vienmēr esmu centies rakstīt gramatiski pareizi, arī komentējot citus, un, cik nu tas ir sanācis, blogā vienmēr esmu ieturējis principu, ka lasītāju uzrunāju kā vienu, uz “Tu”, ar lielo burtu. Nezinu, kāpēc tā, droši vien neceļu degunu gaisā un priekšlaicīgi nepieņemu, ka šo rakstu lasīs tūkstoši. Pašam arī patīkamāk lasīt, ja rakstu pasniedz personiski.

Lai kāds lielblogeris nesaķer vēderu smieklos, statistikas ciparus nepieminēšu, bet varu pateikt, ka lasītāko rakstu līderis ir Telefoni manā dzīvē, tad seko Geocaching raksti un abas manas publicētās receptes. Lai cik tas neliktos savādi, visvairāk ir komentēti tieši raksti ar negatīvo pieskaņu. Arī apmeklējumu statistika kāpj debesīs dienās, kad publicēju kādu sūdzēšanos par nepareizo pasauli. Te arī loģisks secinājums un pamācība tiem, kuri ir nolēmuši rakstīt savu blogu – ja Tevi interesē statistika, nevis pozitīvs un kvalitatīvs saturs, sūdzies. Par visu. Lūgums, protams, neuztvert šo pamācību pārāk nopietni. Pietiek ar to, ka ziņu portālos un TV stāsta tikai negatīvas lietas.

Par nākotni… Lai arī neesmu aktīvs blogeris, kurš dienā uzcep pa pāris rakstiem, plinti krūmos mest nedomāju. Esmu nolēmis pārcelties uz primitīvāku, vienkāršāku blogošanas platformu, droši vien tas būs tumblr.com. Iegādāšos sev arī domēnu. Cik saprotu, Tumblr neprasa naudu (kā wordpress.com) par to, ka Tavs blogs atrodas pie viņiem, bet ar Tavu domēnu. Žēl, ka Serbu domēns *.rs ir tik dārgs, ap $100/gadā (varbūt vienkārši neprotu atrast lētāk). Būtu jau varen’ stilīgi – http://viestu.rs vai http://jeege.rs … Šis blogs pēc kāda laiciņa tiks noarhivēts, tā teikt, lai nemētājas pa pasauli.

Paldies Tev, ka lasīji manu blogu, es priecājos par katru, kurš izlasa, nokomentē vai padod tālāk manas domas. Ceru, ka šeit atradi ko vērtīgu priekš sevis un, ka laiks, kuru pavadīji lasot, nebija veltīgi izniekots. Šīs nav beigas. Mēs esam jauna ceļa sākumā.

Viesturs

Advertisements

About Jeegers

V.I.P.
Šis ieraksts tika publicēts Tāpat vien. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Blogam gads un pēdējais ieraksts šeit.

 1. Krist2ps saka:

  Man prieks, ka tev ir prieks! Apsveicu viena gada jubilejā! 🙂 Varu nomierināt – blogoju jau vairāk kā trešo gadu un nenonīcinu jaunos, kas varbūt cenšas labāk par mani. Galvenais, turpini iesākto un informē, ja izdomā mainīt bloga dzīvesvietu uz citu 🙂

 2. Toms saka:

  Esošie raksti tak paliks? Nesūtīsi tak pie dieviem tos?

  • Jeegers saka:

   Paliks, paliks kaut kur… Kad būs cits blogs, ieejot šajā, atvērsies lapa, kurā būs rakstīts, ka esmu tur un tur, bet varēs atvērt arhīvu ar šiem rakstiem.. Vai arī pārnesīšu uz otru blogu..

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s